dutch mobile film festival - viva la focus!

Groningen,
Beste genodigde,
Met genoegen nodig ik u namens de medewerkers van het Groninger Forum uit voor de opening van de tweede editie van Viva la Focus! op vrijdag 17 april aanstaande. Viva la Focus! Dutch Mobile Film Festival is een jong, eendaags festival waarin films gemaakt met de mobiele telefoon centraal staan. Het festival beleeft in 2009 zijn tweede editie.
Het overkoepelende thema van Viva la Focus! 2009 is Wat is waar? Feit en fictie in het digitale tijdperk. Wat zijn de effecten van de supersnelle ontwikkelingen en enorme overdaad aan nieuwe media en informatietechnologie? Hoe zie je door de bomen het bos nog, hoe kun je op internet nog het goede, het ware en het schone onderscheiden van de grote hoeveelheid pulp zonder er in te verdrinken? En hoe gaan de verschillende generaties hiermee om?
Met deze vragen in ons achterhoofd programmeerden we het festival. Maar uiteraard is er ook ruimte voor films van de mobiele telefoon. Aryan Kaganof, Karin Spaink, Andrew Makkinga, IJsbrand van Veelen en Andrew Keen: het zijn slecht enkele namen uit het programma. Een programma met speelfilms, documentaires, vj’s, lezingen, presentaties, dj’s, workshops en maar liefst twee prijsuitreikingen: een voor de scholieren en de grande finale van de online wedstrijd.
Wij zijn al met al best trots op het programma en nodigen u van harte uit dit met ons te beleven.
We openen het festival, samen met de kersverse winnaars van de Scholierenprijs die tussen 13.00 en 14.00 uur wordt uitgereikt, om 14.15 uur in de foyer van filmtheater Images.
Graag wijzen we u erop dat het festival al eerder start (om 12.00 uur) en tot laat op de avond doorgaat. Op de website van Viva la Focus! vindt u het downloadbare programmaboekje: www.vivalafocus.net/downloads/VLF_Programma.pdf.
Opening Viva la Focus! Dutch Mobile Film Festival
Vrijdag 17 april, 14.15 uur
Foyer filmtheater Images Groningen
Gratis entree
www.vivalafocus.nl
Ik hoop van harte u te mogen verwelkomen op deze feestelijke dag.
Met vriendelijke groet,
Bas van Kampen
Directeur Groninger Forum



Leave a Reply